FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

Sayı: 12

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.
GEZİ
Mobidik aracılığıyla siz arkadaşlarıma izlenimlerimi aktarırken çok heyecanlıyım. Yarıyıl tatiline girdiğimiz ilk gün Atatürk Havalimanı'nda babamın çalıştığı bölümdeydim.
Her yıl aile bütçemize uygun olarak yaz tatiline çıkarız. 2002 yazında farklı bir tatil yapmaya karar verdik. Farklılık, gezerek tatil yapmamızdı. Sakarya-Karasu'dan başlayıp, bütün Karadeniz'i geçecektik. Zamanımız kalırsa; Artvin, Kars ve Erzurum'a da gidecektik. Benim için değişik bir heyecandı. Çünkü, her yaz tatilinde aile olarak bütün zamanlarımızı birlikte geçiriyorduk.
Yaz tatili başlıyor, birçoğunuz hiç görmediğiniz yerlerde tatile gideceksiniz, yeni yerler keşfedeceksiniz.
Ben ne yaptım, diye düşünüyordum. Birinci Dünya Savaşı’ndan kalma çift kanatlı Antonov 2'nin kargo bölümünde. Sibirya'nın bu dağlık bölgesine ayda yılda bir kez uçan posta uçaklarından birinde yer bulabilmiştim.
Geçmişle bugünün, hayalle gerçeğin birbirine karıştığı bir ülke Tunus. Ortaçağ’dan kalma, surlarla çevrili labirent kentler, toprağa oyulmuş köyler, çölde unutulmuş Bedeviler… Deve kervanlarının, saray arabalarının, masal yaratıklarının, dev kuklaların geçit yaptığı bir şölen. Ve Binbir Gece Masalları’nın büyülü dünyasına yolculuk...
Özcan Yüksek, iki kez gittiği Çin'de zamanlar arası bir yolculuk yaptı. Çin Seddi ve Terra Cotta'da binlerce yıl öncelere gitti. Ve Çin kentlerinde son beş yıl içinde meydana gelen değişiklikleri şaşkınlıkla fark etti.
Aralarına girince penguen ordusu dönüp baktı. Acaba bu bıyıklı ve kırmızı yaratık bir başka penguen türü müydü? Onu yavrularına gösterdiler, sonra da unuttular. Kırmızı penguen de bunu fırsat bilip bol bol fotoğraflarını çekti.
©
Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.