FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

Sayı: 12

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.
KİTAP
Bu kitabın yazarı Ayşe Kilimci masallar için şöyle diyor: "Düşle gerçeğin harman olduğu yerdir masallar.
İlk dört kitabı tüm dünyada fırtına gibi esen Harry Potter serisinin beşinci kitabı Türkiye’de de raflardaki yerini aldı.
Dünya kurulalı beri insanın varoluşunun gizemini açıklamaya çalışan mitolojik masallar, yaşamı kavramanın önemli birer aracı.
Yazar, "bu kitapta yayımlanan mektupların çoğu hakiki olup tıpkı siz aziz okurlarım gibi gerçek, etten kemikten inşa edilmiş okurlar tarafından yazılmıştır" diyor.
Şair, yazar ve ressam Angela Sommer-Bodenburg’tan bir gençlik başyapıtı daha: Çikolata düşkünü köpek Çiko.
Modern zamanlar "bir varmış, bir yokmuş" masalları yaratmıyor artık. Ama günümüzde masal, insanoğlunun muhteşem hayal gücünün sağlam metinleri olarak kendini yeniden üretiyor.
Şimdiye kadar 21 dile çevrilen ve sadece Almanca konuşulan ülkelerde 2 milyondan fazla satan Kaplan Takımı serisi Türkçe'de.
Christine Nöstlinger'in yazdığı "Konrad ya da Konserve Kutusundan Çıkan Çocuk" adlı kitap, raflardaki yerini aldı. Çok sevilen bir gençlik yazarı olan Nöstlinger, son olarak çocuk edebiyatı Nobel'i sayılan "A. Lindgren Ödülü"nü aldı.
Her kent gibi İstanbul'un da bir masalı var. Hem de pek kulak vermediğimiz gerçek bir masal. Mine Soysal, "İstanbul Masalı" kitabıyla bu kentimizin tarihini, bugüne kadarki macerasını inceliyor.
Türkiye dergiciliğinde bir kilometre taşı, birkaç kuşağın çocukluğunda derin izler bırakmış bir yayın Doğan Kardeş dergisi. Mine Söğüt bu efsanenin tüm sayılarını inceledi ve uzun yıllar yayınlanan derginin öyküsünü Sevgili Doğan Kardeş adlı kitapta topladı. Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan kitap, derginin yayın hayatını incelerken yakın tarihimize de büyüteç tutuyor.
En hızlı dinozor hangisi , en uzun boylu olanı kaç metre yada en ağırı kaç kilo bunları biliyor musun?
Dicle Fırat arasında yüzyıllar boyunca yaşamış medeniyetlerden arta kalanlar... çivi yazıları.
Kendinizi hiç kocaman bir alışveriş merkezinde kilitli buldunuz mu?
Her gün başını kaldırdığın zaman gördüğün uçsuz bucaksız gökyüzünün , yazın sıcağından bunaldığında koşa koşa atladığın masmavi denizin derinliklerinin nasıl keşfedildiğini hiç düşündün mü?
©
Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.