FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

Sayı: 12

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.
TEST
Tutumlu olmak çok iyi bir şeydir, hesabını bilmeyen insanlar çok sıkıntı çekerler. Ama her şeyde olduğu gibi burada da ölçüyü kaçırmamak gerek. Eğer el sıkılığında ölçüyü kaçırdınız mıydı adınız cimriye çıkar. Cimri insanlar da arkadaşları arasında komedi malzemesi olurlar, onlar hakkında cimrilik fıkralar uydurulur. Peki siz acaba tutumlu musunuz, yoksa cimri misiniz?
Genellikle yaz geldiğinde insanın üstüne bir miskinlik çöker, hele hele okulun son günleriyse insanın içinden hiç çalışmak gelmez. Şu tatil bir an önce gelse, diye can atarsınız. Ama bazılarında bu duygu her zaman vardır. İşte biz bunun adına "tembellik" diyoruz. Peki siz tembel misiniz, değil misiniz?
Konfiçyus, "Bir ülkeyi ele geçirmek isteyenler, önce dilini ele geçirirler", demiş. Konfiçyus akıllı adamdır, boş laf söylemez. Farkında mısınız Türkçe'miz elden gidiyor. Artık Türkçe konuşan azaldı, herkes birbiriyle İngilizce konuşuyor, daha doğrusu konuştuğunu sanıyor. Bir İngiliz onları görse "Bunlar nece konuşuyor?" diye dalga geçer. Peki sizler Türkçe'ye sahip çıkıyor musunuz gerçekten?
Birini sevmek, çok güzel bir şeydir, bir o kadar da zordur. Etrafınızda birbirlerini sevdiğini söyleyen birçok insan görürsünüz. Bir de bakarsınız iki gün sonra düşman olmuşlardır. Bazen beğenmeyi, hoşlanmayı sevmekle karıştırırız. Acaba siz gerçekten seviyor musunuz yoksa sevdiğinizi mi sanıyorsunuz.
Bazı insanlar vardır ki ağızlarından çıkan sözün nereye varacağını bilmezler. En olmadık yerlerde en olmayacak sözleri söylerler .Siz bu konuda nasılsınız?Hiç çam devirdiniz mi şimdiye kadar, ya da çam devirebilecek bir yapıya sahip misiniz?.
Sazan balıkları dünyanın en saf yaratıklarıdır. Balıkçılar sazan avlarken hiç yorulmaz. Biraz ışık tuttular mı, sazanlar hop diye kendilerini atıverirler kayığın içine. İşte bu yüzden, her şeye inanan insanlara, "Öyle sazan gibi atlama," derler. Her şeye inanan bir sazan mısınız, yoksa söylenenlerin doğru olup olmadığını düşünüp, öyle karar veren biri misiniz?
Antarktika dünyanın beşinci kıtasıdır. Güney Kutbu dediğimiz yerdir, yani dünyanın dibidir. Hani "kavanoz dipli dünya" derler ya, işte o. İlginç bir kıta olduğu kesin.
©
Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.