FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

Sayı: 12

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.
Uluslararası müzik eleştirmenlerinden tam not alan bol ödüllü genç piyanist Toros Can, 19 Mart'da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde -20 Mart'da Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda Akbank Oda Orkestrasıyla birlikte iki konser verecek.

Grup DÜŞ: Düşleri gerçek oldu
Grup Düş, ilk albümleri "Düş"le yakaladıkları başarıyı, ikinci albümleri "Güller"le devam ettiriyor.

Kukla maceracı, keşfedici, hayalperest; ya siz? Bu sözler 6. İstanbul Uluslararası Kukla Festivali'nin sloganı. Festival çerçevesinde 10 yabancı, 7 yerli grup toplam 21 gösteri gerçekleştirecek ve büyük küçük herkes düşle gerçeğin birbirine girdiği görsel şölenin parçası olacak.

Bu kitabın yazarı Ayşe Kilimci masallar için şöyle diyor: "Düşle gerçeğin harman olduğu yerdir masallar.

Harry Potter ve zümrüdüanka yoldaşlığı
İlk dört kitabı tüm dünyada fırtına gibi esen Harry Potter serisinin beşinci kitabı Türkiye’de de raflardaki yerini aldı.
Ege Kıyılarından Eski Zaman Masalları
Dünya kurulalı beri insanın varoluşunun gizemini açıklamaya çalışan mitolojik masallar, yaşamı kavramanın önemli birer aracı.
Dörtköşe Mektuplar
Yazar, "bu kitapta yayımlanan mektupların çoğu hakiki olup tıpkı siz aziz okurlarım gibi gerçek, etten kemikten inşa edilmiş okurlar tarafından yazılmıştır" diyor.
Çiko
Şair, yazar ve ressam Angela Sommer-Bodenburg’tan bir gençlik başyapıtı daha: Çikolata düşkünü köpek Çiko.
Belki Varmış, Belki Yokmuş
Modern zamanlar "bir varmış, bir yokmuş" masalları yaratmıyor artık. Ama günümüzde masal, insanoğlunun muhteşem hayal gücünün sağlam metinleri olarak kendini yeniden üretiyor.
Kaplan Takımı
Şimdiye kadar 21 dile çevrilen ve sadece Almanca konuşulan ülkelerde 2 milyondan fazla satan Kaplan Takımı serisi Türkçe'de.
Mükemmel Çocuk
Christine Nöstlinger'in yazdığı "Konrad ya da Konserve Kutusundan Çıkan Çocuk" adlı kitap, raflardaki yerini aldı. Çok sevilen bir gençlik yazarı olan Nöstlinger, son olarak çocuk edebiyatı Nobel'i sayılan "A. Lindgren Ödülü"nü aldı.
İstanbul Masalı
Her kent gibi İstanbul'un da bir masalı var. Hem de pek kulak vermediğimiz gerçek bir masal. Mine Soysal, "İstanbul Masalı" kitabıyla bu kentimizin tarihini, bugüne kadarki macerasını inceliyor.
Herkesin kardeşi
Türkiye dergiciliğinde bir kilometre taşı, birkaç kuşağın çocukluğunda derin izler bırakmış bir yayın Doğan Kardeş dergisi. Mine Söğüt bu efsanenin tüm sayılarını inceledi ve uzun yıllar yayınlanan derginin öyküsünü Sevgili Doğan Kardeş adlı kitapta topladı. Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan kitap, derginin yayın hayatını incelerken yakın tarihimize de büyüteç tutuyor.

Birinci Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali, 11 – 14 Ekim 2003 tarihleri arasında, hayalgücü en gelişmiş izleyici kitlesi için yapılıyor.

Define Gezegeni
Montressor gezegeninde yaşayan 15 yaşındaki Jim Hawkins, evrende kendi yerini arayan babasız bir gençtir. Otel sahibi annesine yardım ederken, vakit buldukça da güneş sörfüyle gökyüzünde dolaşır.Tek düze giden yaşamı, bir uzay kruvazörünün otel yakınlarına düşmesiyle değişmeye başlar.
Buz Devri
Bundan 20.000 yıl önce; tarih öncesi "Dünya" tehlikelerle doluydu yani en azından Buz Çağı'nın başlangıcında. Soğuktan korunmaya karar veren gezegenin belli başlı yaratıkları ve tabii bazı küçük ve önemsiz olanlar da güneye göç etmeye karar verdiler. Tabii bazı istisnalar hariç.

©
Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.