FİLMGÖSTERİ
KİTAPMÜZİK

Sayı: 12

ARA

X E-Kart Gönder

Giriş yap
Kullanıcı adı:
Şifre:
Eğer kayıt yaptırmamışsan, aşağıdaki düğmeyi tıkla.
ZEKA KUYUSU
Babası Sezai’yi bir tarlaya götürür. "Sana 500 metrelik bir ip veriyorum. Bu iple çevireceğin dörtgen şeklindeki tarla parçası senin olacak" der ve gider. Sezai hemen Zekai’yi yardıma çağırır. Birlikte 500 metrelik iple gerçekleştirilecek en çok alanı elde etmeyi başarırlar. Nasıl bir çözüm bulurlar?
Sezai ailesiyle yaz tatiline çıkar. Bir adaya giderler. Zekai evinde kalmıştır. Arkadaşının evde kalmasına üzülen Sezai, adada rastladığı bir balıkçıdan 1,5 metre boyunda bir olta satın alıp arkadaşına hediye etmek ister. Bir güzel paketleyip postaneye götürür.Ancak postane görevlisi 1 metreyi geçen eşyaları taşıyamayacaklarını söyleyip hediyeyi kabul etmez. Biraz düşünen Sezai hediyeyi tekrar paketler ve görevliye götürür.Postane görevlisi bu kez kabul eder. Sizce Sezai ne yapmıştır? (Olta hiçbir şekilde katlanmaz ve bükülmez)
Sezai ve Zekai uzaya giderler ve uzay aracından inip yürüyüşe çıkarlar.
Sihirli çiçek
Nilüfer çiçeği her gün iki katı kadar büyüyor. Sezai ve Zekai Bolu'ya gidip Abant gölüne nilüfer çiçeklerinden bir miktar bırakırlar. Çiçekler gölün yarısını 25. günde kaplarsa, tamamını kaç günde kaplar?
Dağınık olarak verilmiş resimleri doğru olarak yerleştirin. Bakalım ortaya ne çıkacak?
Mobidik dergisi fotoğrafçısı Ali Murat Atay, Antarktika'da aile fotoğrafı çekiyor. Bu iki resim arasındaki 10 farkı bulup üzerine tıklarsanız, penguenler kızarmış bir yüzle ortaya çıkacaklar.
Uzay yürüyüşü
Günün birinde Zekai ve Sezai uzay aracına atlayıp uzaya giderler. Uzun bir yolculuktan sonra, uzayda yürüyüş yapmak isterler.Bir çırpıda uzay giysilerini üstüne geçiren Zekai'nin amacı doğuya gitmek, Sezai'nin isteği ise batıya yürümektir. Bir türlü karara varamayan iki kafadar, yazı-tura atmaya karar verirler. Yazı gelirse Zekai, tura gelirse Sezai kazanacaktır. Zekai para atışını yapar. Bizim iki kafadar hangi yöne giderler?
©
Bu site, Doğan Burda Rizzoli Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.